HİZMET FELSEFEMİZ VE İLKELERİMİZ

DörtelUzman Danışmanlık, Etkin Uygulama

Gümrük ve dış ticarete ilişkin yasal mevzuat ve uygulamalar sürekli değişim ve gelişim içindedir. Süreci birebir takip ederek müşterilerimize sağlayacağı getirileri ve riskleri analiz etmek Dörtel’in en büyük sorumluluklarındandır. Toplam müşteri memnuniyeti sağlayabilmenin ön koşulu, gümrük mevzuat ve uygulamaları ile dış ticaret sürecine tam hakimiyetin yanı sıra, global düşünüp yerel uygulayabilen bir organizasyon olabilmektir.

Gümrükleme Risk Yönetimi Politikamız

Doğru gümrükleme, aynı zamanda etkin risk yönetimi demektir. Güncel mevzuat bilgisiyle sunulan proaktif danışmanlıktan güvenilir ve saygın yasal temsile, doğru deklarasyon becerisinden saha deneyimine, zamanındalık sağlayan operasyonel mükemmellikten altyapısal ve teknolojik donanımımıza, esnek planlama sunan profesyonel kadro ve iş kültüründen kalite taahhüdümüzü gerçekleyen denetim ve raporlamaya kadar tüm kriterlerimizi müşterilerimizin başarısı için geliştirdik. Gümrük idaresi ile müşterimiz arasında ortaya çıkabilecek çok çeşitli uyuşmazlıkları önceden öngörüp, önlemek için koruyucu tedbirler alarak, sorunlar daha belirmeden giderilmesi için yapılandık.


Dörtel Güncel Mevzuat Bilgisi, Doğru Beyan
Gümrük deklarasyonlarında, yasal uygunsuzlukların ve maddi hataların sonuçları göze alınmaması gereken risklerdir. Doğru ve güncel mevzuat bilgisinin yanı sıra, mevzuatın sunduğu kolaylaştırıcı olanakların iş hedefli yorumlanması ve uygulanması gerekir. Temeli güçlü bir yapı, mevzuat bilgisini güncel tutabilmeli, uygulamalarını etkin ve sonuca odaklı kılabilmelidir.Güvenilir Yasal Temsil, Deneyimli Saha Kadrosu

Gümrük işlerinizi adınıza yürüten Gümrük Müşavirliği yapısının şirketinizi yasal anlamda bağlayacak işlemler yürüttüğü göz önüne alındığında, bu konudaki tercihinizin kritik önemi ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple mesleğimizde güvenilir bir geçmişe ve uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahip olmak sunduğumuz en sağlam garantimizdir.

Proaktif Yönetim, Entegre Organizasyon

Gümrükleme sürecinin doğurabileceği ek maliyetlerden sakınan deneyimli profesyonel kadrolarla; doğru, sorunsuz ve hızlı danışmanlık hizmetlerini sunabilmek ve müşterilerimizi bekleyen ciddi problemlerin çözümünü üretmek için proaktif iş kültürünü oluşturduk.

Operasyonel Yeterlilik, Esnek Planlama, Takip

Sunduğumuz hizmetle müşterimize rekabet avantajı yaratabilmek önemsediğimiz hizmet hedeflerimiz arasındadır. Gümrük işlemlerinin her tür ve detayında uzmanlaşmış; köklü, deneyimli, başarılı, güçlü ve hepsinden önemlisi işin gereğine göre esneklik gösterebilen Dörtel, sunduğu hizmetin sonuç getiren kalitesiyle farklılaşıyor.

Etkin Kalite Yönetimi, Aktif Raporlama

İşlerin zamanında yetiştirilmesi gümrük hizmetlerinin kalite kriterlerindendir. Hizmetin sağlanmasında en önemli kaynağın insan olduğu bilinci ile hareket ederek; çalışanlarımızın bilgi ve becerilerini artırmak ve şirketimizi kaliteli hizmetin üretildiği bir merkez haline getirmek önceliğimizdir.